Stav: Veselá
Jsem závislá na: Hudbě
Čtu: Wolfgang Hohlbein - Nad propastí
Poslouchám: Immediate Music - Catch the falling sky

Srpen 2012

11. Kapitola

31. srpna 2012 v 18:06 | Lucianne Gray |  Prokletá Krev: Do Poslední Kapky
Opět další kapitola, poslední dobou se s nima protrhl pytel.
Zítra jedu zase domů, takže něco přibude večer, nebo ze sebe dneska ještě něco vytřískám, a přednastavím. Doufám že se kapitolka bude líbit a... tady je. :-)

Na přání

31. srpna 2012 v 2:43 | Lucianne Gray |  Informace
Dobře, asi je to moje osudová chyba, ale čert to vem!
Rozhodla jsem se, že když dělám sama pro sebe amatérskou grafičku, mohla bych své skromné služby nabídnout i ostatním, pokud by byl zájem. Mou tvorbu jste už vidět mohli, a ani zdaleka není dokonalá, ale někomu by se to líbit mohlo.
Jde o layouty (designy) blogu, a ikonky, které jsem se nedávno naučila.
Není to nic extra, ale pokud by měl někdo zájem, napište mi do komentů, pod tenhle článek, na jehož obsah bude odkaz v záhlaví. Předem ale upozorňuju, že to vážně nebude bez chybky. Na mém monitoru se totiž všechno zdá být OK, ale pak se kouknu na notebook, a zjistím, že támhle jsem to nevygumovala, nerozmazala, nenapojila atd...
Ikonky by měly být v pohodě, ale budou nejspíš stejně velké, jako je ta moje, dokud nepřijdu na nějaký jiný způsob jak obrázky v nich použité upravit.
Potřebuju jen pár věcí, než budu moct vaše přání udělat realitou.

LAYOUT
°Jaké chcete použít barvy (max. 3)
°Téma obrázků (jméno nějaké celebrity, případně tématiku tzn. fantasy, horor, krev apod.)
°Srozumitelně napsané rozměry menu, celé stránky, a stránky na psaní (pokud nevíte, alespoň přibližně, např. 'menu středně úzké, celá stránka hodně široká, stránka na psaní úzká')
°Speciální dodatky (např. layout plus ikonka, popisky do menu, avatary atd...)

IKONA
°Počet obrázků (beru jakékoliv množství)
°Tématiku obrázků, případně konkrétní odkazy na obrázky (prostě si zkopírujete několik adres obrázků, které chcete použít a vložíte mi je do komentáře odděleně, a POD SEBE, ne vedle sebe)
°Speciální text do ikonky (reklamní slogan, adresa blogu atd...)
Jinak co se týče nastavení laye, asi vám s tím moc nepomůžu, ale pokud by to někdo chtěl nastavit ode mě, musíte mi na mail (v menu) poslat heslo, které si po mém zákroku změníte (ne že by to bylo potřeba, opravdu nemám touhu ničit ostatním blogy), nebo si ho změníte před zákrokem, heslo mi pošlete, já ho použiju a vy si ho zase změníte na to první. Snad to není moc zmatené. Případné dotazy teda pište do komentů pod tenhle text.

Vaše,

Lucianne

Liga Výjimečných - Recenze

30. srpna 2012 v 23:54 | Lucianne Gray |  Filmy
A máme tady další filmovou recenzi, tentokrát na můj velmi oblíbený film, Liga Vyjímečných. :D
Ať se líbí! :-)

Lucianne

10. Kapitola

30. srpna 2012 v 13:24 | Lucianne Gray |  Prokletá Krev: Do Poslední Kapky
Jsem tu s další kapitolou, a tentokrát neuvěřitelně unavená. Ono se taky není čemu divit, když jsem včera šla spát až půl páté ráno, a probudila se v jedenáct. No jo, užívám si toho, když doma není děda. Včera totiž přespával u své neteře, tudíž... no, když kocour není doma, myši mají pré! :D Tak teď ta kapitola.
Ať se líbí!

Luc

Underworld - Recenze

28. srpna 2012 v 22:41 | Lucianne Gray |  Filmy
Takže tu máme první filmovou recenzi do nové rubriky! Nebudou tu nutně fantasy, ale filmy které jsem shlédla, a nějakým způsobem na mě zapůsobily. Ať už kladným, nebo záporným dojmem. Nebude to nic extra dlouhého, a pokusím se vynechat spoilery, ale když už tam budou, upozorním na ně.
Tak jdeme na to!

9. Kapitola

28. srpna 2012 v 18:42 | Lucianne Gray |  Prokletá Krev: Do Poslední Kapky
Fajn fajn, po dnešním výletu do (překvapivě!) Brna a následném strávení více než hodiny v obchodě se školními pomůckami jsem vážně vyčerpaná, tudíž to nebudu moc protahovat, a dám vám sem další kapitolku. Dneska přichází menší... teda, větší zvrat, ale nechte se překvapit! :-)

Luc.

Průběh včerejška

28. srpna 2012 v 11:40 | Lucianne Gray |  Informace
Chtěla bych sdělit důvod, proč včera nic nepřibylo. Jednoduše.
Vstala jsem, nasnídala se, dala se do kupy a pak mi děda (se kterým jsem na Moravě) oznámil, že pojedeme navštívit jeho sestru, pro mě tetu, do Oslavan. Podle jeho slov mělo být venku chladno, ale když jsem uviděla jak sluníčko paří do oken, bylo mi jasné že chladno rozhodně nebude. Hodila jsem na sebe šaty a legíny, zatímco děda se navlíkl do džínů, trička s dlouhým rukávem a bundy. Jakmile jsme vyšli ven, tak samozřejmě že bylo horko. No, to není až tak moc důležité. Po jedenácté hodině jsme nasedli na vlak, pak přestoupili na autobus a hurá do Oslavan. Jenže děda předtím nezavolal tetě že jedeme, a tak jsme zjistili že není doma. No, nevadí. Zašli jsme do zámecké restaurace, kde podávali opravdu obří porce, tudíž jsem snědla kolik jsem mohla, a zbytek nechala zabalit. Teď jsem po městě chodila s bílou krabicí zabaleného oběda. Jelikož jsem už psala, že potřebuju něco nového na čtení, přemluvila jsem dědu abychom se po něčem takovém podívali. Jenže v Oslavanech knihkupectví nebylo. Takže jsme si počkali na autobus, a tentokrát vyjeli směr Ivančice, což bylo větší město. Děda si vybral z bankomatu nějaký peníze, a pak jsme se vydali hledat knihkupectví. Žádný velký problém, nalezeno za necelých deset minut. Vešli jsme dovnitř, a mě bylo okamžitě jasné, že tady si nevyberu absolutně NIC. Veškeré knížky co tam měli, byly sci-fi, historické, romantika, a ty tři upířiny byly na pokračování. Na to, že to bylo jediné knihkupectví ve městě, tak to byl dost malý výběr. No, nakonec jsme se rozhodli, že to nenecháme jen tak, a nasedli na autobus do Brna. Bylo už dost pozdě (asi pět hodin) a mě už bolely z toho sluníčka oči, z neustálého pobíhání z místa na místo nohy, a to horko mě doslova vraždilo. Nicméně... vystoupili jsme v Brně na Mendlově náměstí, kde jsme se vlbec nevyznali, takže nám nakonec poradil jeden pán, který nás i kus cesty doprovodil. Naskočili jsme do tramvaje, a pak vystoupili na takovém... 'tramvajovém nádraží', nebo mi to tak alespoň přišlo. Celkem zajímavé, že to všechno jen kvůli knížce, že?
Z toho 'nádraží' to už bylo kousek na ulice, kde se to hemžilo obchody, a taky lidmi. S dědou jsme se shodli, že si napřed koupíme pití, abychom nemuseli umřít žízní. Obchod nebyl moc daleko, ale měl úzké chody, a bylo narváno. Samozřejmě že jsme se tam narvali taky. Popadla jsem první pití co mi přišlo pod ruku, a děda vzal energy drink, který mimochodem nesnáším. No, zaplatili jsme, vymotali se ven, a okamžitě se napili. Dala jsem si tři loky, pak jsem pití zavřela s tím, že blbější už být nemůžu. Nekoupila jsem třešňový džus, jak jsem myslela, ale třešňový sirup (komu to nedochází, sirup je nesnesitelně hustý a sladký, a tak se jeho malé množství rozpouští ve vodě). Pití jsem znechuceně strčila zpět do tašky, a napila se energy drinku, přičemž mi málem naskočila kopřivka.
Courali jsme se ulicemi, jestli najdeme nějaké knihkupectví (já pořád s bílou krabicí jídla v ruce) a nakonec jsme ho našli. Vešli jsme dovnitř, a já se tam snad hodinu probírala knihami abych našla něco, co mi sedne. Původně jsem chtěla zkusit Sukubu od Richelle Mead, protože když si knížku stahuju z internetu, nesnáším čtení v notebooku, ale nikde jsem ji nenašla. Zeptala jsem se prodavačky, a ta mi řekla že ji nemají. Pak jsem se ještě zeptala, jestli mají nějaké knížky od Richelle Mead, a když mi řekla, že nemají, bylo mi jasné, že ten jejich systém nějak nefunguje, protože v dalším regálu jsem pak našla celou sérii Vampýrské Akademie. Hledala jsem dál. Když jsem dospěla k polici kde vedle sebe sousedily Hunger Games: Aréna Smrti, a Vzpoura od Andrey Cremerové, byla jsem dost nerozhodná. Nakonec jsem ale sáhla po druhém díle mé tolik oblíbené Smečky (až seženu i třetí díl, a přečtu ho, připravím si pro vás recenzi do nové rubriky) a šla k pokladně.
Kniha nakoupena, vše zařízeno, mohli jsme jet zpátky. Po cestě jsme si ještě koupili zmrzlinu, já obdarovala pouličního zpěváka s moc hezkým hlasem dvacetikorunou od dědy, a pak jsme došli na nádraží. Jízdenky zakoupeny, všechno zařízeno, vlak ujel. Hodinu jsme museli čekat na nádražních lavičkách, přičemž jsem si četla, a když pak přijel vlak, neuvěřitelně mě bolelo za krkem. Děda pomohl nějaké mladé paní s taškami, a celou cestu vlakem si s ní povídal. Byla celkem milá, a když jí děda oznámil že píšu, tak říkala že je to skvělý atd, atd... Když se pak přišlo téma na školu, tak mávla rukou a řekla že známky nejsou důležitý, že její známá má syna který měl samé trojky a čtyřky, a dneska je z něj skvělý doktor. Byla bych štěstím bez sebe kdyby měla moje máma takový názor.
Pak přišlo další překvapení. Na koleje spadl strom, a nějaký rychlík to do něj napálil. Tudíž jsme museli dojet na nejbližší nádraží, a dojít k autobusu jakožto náhradní dopravě, který nás měl převézt na další nádraží. Všichni předchozí pasažéři vlaku se narvali dovnitř, a já, s bílou krabicí jídla a knihou v ruce, jsem měla co dělat, abych neupadla. Naštěstí to jistilo madlo na zadní straně nějakého sedadla. Dojeli jsme na to nádraží, a přestoupili na další vlak. Ten už nás dovezl na nádraží do Vysokých Popovic, děda se rozloučil s tou paní, a my mohli vyrazit domů. Takhle splavená, a unavená jsem už dlouho nebyla. Večer jsem si ztěží zvládla dát sprchu a vyfénovat si vlasy. Pak jsem padla do postelě, a snažila se alespoň sepsat pár stránek Prokleté Krve, což se mi nakonec i povedlo. Do dvou jsem byla na počítači, abych si stihla zařídit všechno potřebné, a pak si do tří do rána četla, protože ať už byla únava jakkoliv velká, usnout jsem prostě nemohla.
Děkuju že jste mě vyslechli, a přeju vám lepší prázdninové dny než jaké jsem měla já. :-)

Luc.

Má hudební... um... historie...???

27. srpna 2012 v 2:14 | Lucianne Gray
Takže mě napadlo, že bych tu mohla napsat něco o tom jak se ze mě stala... poloviční rockerka, řekněme.
Proč zrovna poloviční? Čtěte dále...

8. Kapitola

26. srpna 2012 v 20:27 | Lucianne Gray |  Prokletá Krev: Do Poslední Kapky

Dobře, na speciální přání naší milé Alexis Dark jsem se rozhodla zveřejnit i osmou kapitolu, kterou jsem původně plánovala na zítřek, ale zítra bohužel nebude mít šanci si jí přečíst. A proč jsem se tak rozhodla? Protože jsem naprosto úžasná (ironie, pokud to někdo nepostřehl :D) a myslím na čtenáře mého blogu. Co bych pro vás neudělala, že, zlatíčka. Za ty úžasně povzbuzující komantáře si to taky zasloužíte. :-) Tak, abych to zbytečně neprotahovala, osmá kapitola čeká na vaše zvědavé pohledy! :-)

S láskou,
Luc.


7. Kapitola

26. srpna 2012 v 13:39 | Lucianne Gray |  Prokletá Krev: Do Poslední Kapky
Dobrá dobrá, nekřičte prosím. Psala jsem sice, že přidám další kapitolu hned po příjezdu, ale podělal se mi internet, protože můj netbook ho prostě nepřijme, takže jsem byla odkázaná na dědův počítač, který bohužel nebyl ještě vybalený. Jelikož to bylo v půl desáte v noci, a určitě si dovedete představit jak 'příjemná a ochotná' jsem byla po pěti hodinách dusící cesty autem, opravdu se mi nechtělo scházet schody baráku, lézt do (uzamčeného, mimochodem) kufru auta a tam štrachat mezi všemi těmi taškami a batohy abych našla tašku s notebookem. Navíc byla večer příšerná nuda. Dorazili jsme po osmé hodině večerní, postupně jsem si docházela pro svá zavazadla přičemž jsem málem umřela pod tíhou dočasně cestovního batohu, poté jsem se převlíkla, a... seděla a čučela na nějakou komedii co dávali na Nově, a tuším že ji mám v souborech počítače. Jakmile to skončilo, donutila jsem svou čtrnáctiletou sestřenici aby jsme zalezly do ložnice, a neplácaly elektriku. Poté jsem si zašla vyčistit zuby, lehla si na druhou půlku postele a do dvou do rána si četla knížku co postrádá děj, ale jelikož to bylo to jediné co jsem si vzala na čtení, neměla jsem na výběr. Další dny snad budou pozitivnější. Mám dva body, které si chci splnit.
Za A, musím udělat výlet do knihkupectví, a koupit si něco co se dá číst.
Za B, když už jsme u těch obchodů, celkem by se mi hodily nové boty. V těchle už umírám.

Pokud to bude jen trošku možné, některý následující den bych sem hodila další kapitoly, a další poznámky z mého nudného života. :-)


6. Kapitola

24. srpna 2012 v 19:30 | Lucianne Gray |  Prokletá Krev: Do Poslední Kapky
Další kapitolka! Nechci moc zdržovat, protože za chvíli si jdu dobalit poslední zbytečnosti, takže zde je!Nový dess, nová přezdívka...

24. srpna 2012 v 15:33 | Lucianne Gray |  Informace
Nový design je nepřehlédnutelný, a já bych byla ráda, kdyby to tak zůstalo, protože nastavit ho tak, aby mi ho blog přijal... to byl výkon lidi. Ale nakonec je tu, a konečně zkrášluje (nebo hyzdí?) tento blog!
Myslím, že jste si všimli, že moje spokojenost s přezdívkou 'Wolfie' rapidně klesla, a tak jsem se rozhodla pro změnu (opět).
Mám několik důvodů, proč zrovna tuhle přezdívku.

Dřív mi tak říkaly kamarádky, a je to celkem příjemný návrat do starých kolejí.
Zbožňuju jména se dvěma N. :-)
Blíží se mému pravému jménu (Lucie).
Miluju film Dorian Gray.
Mou nejoblíbenější osobou z filmu Underworld je Lucian.
Líbí se mě, i mým blízkým.

Doufám, že to alespoň trochu osvětlilo, proč jsem zvolila tuhle přezdívku. :D
Podepisovat se budu buď celým prvním jménem, nebo jeho zkráceninou, nikdy nechci použít druhé jméno.
Jinak, toho podpisu v rohu záhlaví si nevšímejte. Desing jsem vyrobila já, ale je to už dlouho, a tehdy jsem si říkala všelijak. Jednou z mých přezdívek pak byla právě Ann.
Dobře, to bychom měli. Teď drobné info. Další kapitolu PK očekávejte dneska po deváté hodině, možná dřív. Jak jsem dřív už psala, nevím jak to bude s CKS, zasekla jsem se na mrtvém bodě, a nevím co s tím. Zítra ode mě nic nečekejte, odjíždím na Moravu, a i když tam budu mít internet k dispozici téměř pořád, zítra budu zralá akorát tak na padnutí do postele, a těsně předtím se přivítám s příbuznými. To mi připomíná že nenávidím rodinné sešlosti. :D Ale dobře, pokud budu jakéhokoliv pohybuschopná, večer bych sem možná hodila další kapitolu PK.
Zatím se mějte, snad to tu beze mě přežijete. :D

Lucianne.

PS: Ráda bych znala vaše názory na vzhled. :-)

5. Kapitola

21. srpna 2012 v 21:43 | Wolfie |  Prokletá Krev: Do Poslední Kapky
Je tu další kapitola! Omlouvám se, že tak pozdě, ale neměla jsem čas. Jinak k Literárnímu Deníčku, na minulý týden. Asi nebude, protože se mi jaksi poškodily soubory na flash disku, a tam jsem to měla zaznamenané. Tudíž omluva.
Jinak bych chtěla moc poděkovat Erin, která mi opravuje kapitoly, bez ní by se to nedalo číst. :-)

PS: Nespokojenost s mou přezdívkou vzrůstá s každým novým podpisem...


Just Best!

20. srpna 2012 v 23:03 | Wolfie
Takže, objevila jsem naprosto dokonalé vidoe Behind The Scenes z Upířích Deníků, a opravdu jsem se pobavila. Jinak se omlouvám, že dneska nepřibyla kapitola, a včera zápis Literárního Deníčku, ale neměla jsem absolutně čas. Včera jsem byla s rodiči na koupališti až do dvou, pak do šesti na zahradě, a doma jsem byla tak unavená, že jsem se skácela do postele, a byla mrtvá, takže všechno napravím zítra. Děkuju za pochopení, a teď to video! :D


4. Kapitola

17. srpna 2012 v 21:02 | Wolfie |  Prokletá Krev: Do Poslední Kapky
Jsem zde, společně s další kapitolou! :) Další chapter můžete čekat nejspíš v pondělí, přece jenom, povídku pořád píšu, a nerada bych vyplýtvala všechny kapitoly, a pak neměla co zveřejňovat. Mimochodem, pracuju na dalším příběhu, který ale hodlám zveřejnit za hodně dlouhou dobu, protože mám jen necelé tři kapitoly, a nechci mít na blogu guláš. Prozradím jen, že je to fanfiction.
Tak si užijte čtení! :-)

Wolfie

PS: Začínám být krajně nespokojená se svou přezdívkou, tak uvidím co se z toho vyvine...