Stav: Veselá
Jsem závislá na: Hudbě
Čtu: Wolfgang Hohlbein - Nad propastí
Poslouchám: Immediate Music - Catch the falling sky

Prosinec 2012

Rok 2013!

31. prosince 2012 v 23:59 | Lucianne Gray |  Diary
No... co k tomu říct, nadpis mluví za vše! :D
Každopádně... jsem ráda, že jsme 2012 přežili, nejen z důvodu údajného konce světa, ale... upřímně, tenhle rok byl všeobecně strašný. Se známkami je to jako na houpačce, s rodiči zrovna tak a co se týče kluků? Řekněme to takhle... Ti filmoví jsou vyložená zlatíčka (jeden z důvodů proč se tak často zamilovávám :D). Copak holka nemůže mít jednou štěstí a potkat někoho jako je třeba... co já vím, Draco Malfoy? Damon Salvatore? Tom Riddle (neVoldemortovská verze, mám na mysli dobu, kdy vypadal celkem... mňam!) ? Nebo třeba Luciuse Malfoye (ve starším věku, a tohle je navíc věc názoru...)? Ne, my jsme prostě otrokyně života, bez špetky štěstí, co se vztahů týče. No, řekněte mi, má nějaká ženská (holka) NAPROSTO dokonalý vztah bez poskrvnky? Ne. Jasné, nějaké ty chybičky se vyskytnout musí, jinak by to nebylo ono, ale... zkrátka je tam vždycky jedno velké ALE. No, to jsem odbočila...
V každém případě, jsem ráda že tenhle rok končí. Plánuju začít úplně jinak. Věnovat se víc škole, což znamená učit se a snažit se pochopit téměř všechno (ale pořád můžu o přestávce seškrábat alespoň nějakou kapitolku nebo jednorázovku... :D), a taky sobě. To nebude moc složité, ale stejně se poslední dobou nějak zanedbávám. Kdysi jsem si snažila udělat alespoň malou radost, v podobě nějakého nového lesku na rty, popř. knížky nebo bezcílným potloukáním se po obchodech a vzdycháním nad věcmi, které bych si neuvěřitelně přála, akorát nejsou finance... prostě normální život. Další co chci změnit, je můj přístup k lidem. Když mě někdo bude provokovat, tak ne, že se hned naštvu a začnu být sprostá, ale věnuju mu zářivý úsměv (nástup rovnátek, pozor, pozor!) a popřeju hezký zbytek dne. S rodiči se odmítám hádat kvůli každé pitomině, radši si půjdu provětrat nebo vypsat hlavu... obrazně řečeno, samozřejmě. Taky bych chtěla dopsat těch dvacet sedm příběhů co mi leží v šuplíku, konečně si založit ramínko na oblíbeném tílku, co mi pořád padá z ramene, koupit si novou podprsenku, protože u té staré mi prasklo ramínko (???), trochu usměrnit své vlasy, přestat na ně používat žehličku, krást tátovi pěnu na holení, jen abych si na nohy nemusela patlat oblíbený sprchový gel, zastavit svou nepřekonatelnou závislost na hudbě a čokoládě (dneska jsem si z mé oříškové vzala jenom dvě kostičky!), začít ve společnosti vystupovat kultivovaně a slušně (kdo ví, třeba se pak nějaký kluk jako jsou výše zmiňovaní, objeví) a začít se normálně bavit se svým okolím (ano, i s kluky a to bez toho, abych měla pohled zabodnutý v zemi).
Tohle všechno bych chtěla, a hodně úspěchů přeju i vám. :)

Lucianne - naposledy v roce 2012

Grangerová...

25. prosince 2012 v 17:16 | Lucianne Gray |  Dramione Jednorázovky
Žádný dlouhý vykecávání, dneska to vezmu hopem! :)
Další jednodílná povídka, trošinku kratšího rázu. S touhle jsem celkem spokojená, dopadla tak, jak jsem chtěla aby dopadla, takže mám radost!
Jinak bych se chtěla zeptat, jak jste si včera užili Vánoce? Já ohromně, i když jsem se musela vypořádat s celkem komickými problémy, jako studené řízky, pozdní nakoupení a zabalení dárků a seznámení se s novou poličkou, když jsem uklouzla a spadla na ni. Ale vážně jsem si Vánoce užila! :D
Snad se bude líbit, a přeju hezké počtení! :)

7. Kapitola

24. prosince 2012 v 10:00 | Lucianne Gray |  Cesta k srdci
Jo, jo, vidíte dobře!
POSLEDNÍ kapitola CKS! Ani nevíte, jakou mám z toho radost! Historicky je to moje druhá dokončená povídka, ale ten první příběh ani nestojí za řeč, vzhledem k tomu, že jsem ho napsala v devíti letech. Ráda bych ve zkratce shrnula děj minulé kapitoly, ale sama si to nepamatuju a nechce se mi to znovu číst. Vím, opravdu vím, že v příběhu jsou hromady nesrovnalostí, ale... prosím, mějte slitování! :)
Ale dost keců, přeju všem příjemné čtení a... šťastné a veselé Vánoce! :)

Jmelí

23. prosince 2012 v 17:00 | Lucianne Gray |  Dramione Jednorázovky

Fajn, ozdravný pobyt u dědy a babičky podstoupen, zase jsem doma!
Teda... ne, že by mě to bůhvíjak těšilo, ale je fajn se začínat zabydlovat. Musím si přerovnat knížky v knihovně, protože je vybalovala mamka, ale... celý den to nejspíš nezabere. Ještě musím koupit dárek pro taťku a pro ostatní lidi dárek koupím v týdnu, protože je s největší pravděpodobností uvidím až za měsíc a opravdu nemám moc času. Tenhle rok je to všechno moc nahonem. Aby jste taky nechytili vánoční depku, hážu vám sem další Dramionku kterou jsem dokončila dneska odpoledne. Ani moc nevím... co si mám o ní myslet. Asi takhle, napsala jsem lepší a delší, ale... když jsem si s tím dala takovou práci, byla by škoda ji neukázat mým věrným :)
Přeju hezké čtení všem a zítra se těšte na dáreček! :)

Bohužel, jsem zadaná

23. prosince 2012 v 8:15 | Lucianne Gray |  Dramione Jednorázovky

Nudím se, nudím se a ještě jednou... nudím se. Včera jsem sesmolila takovou krátkou jednorázovku jen a jen pro vás, a ačkoli to není žádná sláva, dávám ji sem. Je vážně krátká a jen bych vás požádala, abyste to brali s nadhledem. Jinak vánoční dáreček pro vás je hotový a i když s ním moc spokojená nejsem, mohlo by vás to potěšit. Mimochodem... určitě jste si všimli grafických signatur nad Dramione jednorázovkami, a jen bych chtěla znát váš názor na ně. Jestli alespoň trochu vystihují povahu jednotlivých povídek. A... to bude asi všechno. Přeju hezké čtení! :)

Koho by to zajímalo...

22. prosince 2012 v 15:55 | Lucianne Gray |  Dramione Jednorázovky

Hurá!
Poté, co se mi příběh jednou smazal a celý jsem ho musela napsat znovu, ho sem konečně házím. První Dramione jednorázovka se čtenářům líbila, za což jsem moc ráda a tak jsem si pospíšila a napsala další. Nejsem s ní tolik spokojená, protože na mě působí moc uspěchaně, ale vy na to možná budete mít jiný názor. Užijte si čtení! :-)
Varování: V příběhu jsem si nějaké události upravila, tak mě neukamenujte...

Ubrečený pátek

21. prosince 2012 v 19:34 | Lucianne Gray |  Diary
Dobře, včera jsem začala pracovat na vašem dárku k Vánocům (pokolikáté už píšu, že je prostě nesnáším?) a zatím jsem celkem spokojená. Myslím, že by vám to mohlo udělat radost a pokud vytrvám, určitě to udělá radost i mě. Nicméně... ke konci světa. Nebojte, nejedná se o apokalyptistické kecy.
Jednoduše jsem věděla, že se něco stane. Každý tuhle záležitost vnímá nějak jinak, ale pro mě je tenhle den neskutečně těžký. Pořád je mi do breku a vážně mám pocit že skončil svět (prosím vás, berte to jako metaforu). Myslela jsem, že jsem z toho tak nějak venku... ale vážně je to těžký. Utěšování a objímání stejně ubrečených spolužáků a spolužaček (že by holky od nás ze třídy nebyly tak povrchní jak jsem myslela?) mi na odvaze taky moc nepřidalo. Ale co si budu nalhávat, neovlivnil mě brek ostatních, prostě jsem si uvědomila, že našeho učitele s největší pravděpodobností už neuvidím. Nepřijde mi fér, že ostatní třídy co už dokončily základku měly tu možnost se s ním pořádně rozloučit a my o tuhle možnost přišli. Naštěstí jsme se mohli společne vyfotit, popovídat si a... sakra, zase mi nabíhají ty zatracený slzy! Vím, že by učitel nechtěl, abychom kvůli tomu brečeli, ale nemůžu si pomoct. Bude mi chybět člověk, co si mě vyslechne, přečte si moje příběhy nebo poslechne písničku co jsem mu doporučila. Jsem dost citlivý člověk a neoklepu se z toho tak snadno jako ostatní, vážně je to pro mě těžký.
Do háje... musel odejít zrovna když jsem si konečně vybrala na jaký americký stát budu mít referát?! Pokud tohle čtete, měla to být Pennsylvania.
Vím, že to s náma bylo mnohdy dost těžký a nebyli jsme dokonalí... ale stejně vás máme rádi.

Nemám náladu na tvé vtipy...

21. prosince 2012 v 15:00 | Lucianne Gray |  Dramione Jednorázovky

Ano, ano, máme tu první Dramione jednorázovku, na kterou jsem neskutečně hrdá, vážně! :)
Tak nějak jsem se vzpamatovala z toho, že našeho učitele už nejspíš nikdy neuvidíme, ale stejně je to dost těžké. Dneska se s námi byl rozloučit, protože jsme pořádali takovou besídku a představte si, já nemám ani dárek! No nic, až ho koupím, pošlu mu ho po jeho synovi, který se mnou čistě náhodou chodí do třídy. Ale teď už k povídce...

Nezapomeneme

20. prosince 2012 v 19:59 | Lucianne Gray |  Jednorázovky
Ahoj ahoj!
K novému dessu se vyjadřovat nebudu, většina z vás si ho jistě všimla. Jen podotknu, že jsem s ním zatím maximálně spokojená, což se mi moc často nestává. Nový systém zařazení povídek se mi také celkem líbí, akorát to nastavení bylo celkem chaotické.
Včerejší den se nesl ve velmi smutném duchu, což se na dobu před Vánoci (jak já je nesnáším!) jaksi nehodí. Řeknu jen to, že ze školy vyhodili učitele, kterého jsme všichni milovali a který také četl mé povídky a poslouchal mou hudbu - zkrátka poklad. Důvod uvádět nebudu, myslím, že je to jeho osobní věc a mě nepřísluší se v tom šťourat. Na facebooku jsem proto uveřejnila kraťoučkou jednorázovku ve stylu Harryho Pottera, která má vyjadřovat pocity všech žáků. Snad se bude líbit.

Rozcestník - Jednorázovky

20. prosince 2012 v 19:45 | Lucianne Gray |  Stories
Jednodílné, originální povídky. Podléhají autorským právům!

***

Jednodílné Dramione povídky. Veškeré postavy a místa náleží J. K. Rowlingové, autorce ságy Harryho Pottera.

Povídkový rozcestník

20. prosince 2012 v 19:39 | Lucianne Gray |  Stories
Povídky, které vymyslela sama autorka a sama je také zpracovala. Podléhají autorským právům!

***

Příběhy týkající se páru Dramione (Draco/Hermiona). Veškeré postavy náleží J. K. Rowlingové, autorce ságy Harryho Pottera.

Rozcestník

20. prosince 2012 v 19:36 | Lucianne Gray |  Stories
Příběhy na pokračování.

***

Příběhy o jednom díle, nebo rozdělené na několik částí.

Příběhy

20. prosince 2012 v 19:34 | Lucianne Gray |  Stories
Autor: Lucianne Gray
Info: Wendy Gibsonová je členkou starobylého rodu čistokrevných čarodějů - o čemž nemá ani potuchy. Když se svou sestrou a nejlepším přítelem omylem vyslechne cizí rozhovor o VELMI podivných věcech, následuje ještě podivnější sled událostí, při kterém potkává Connora, ještě tajemnějšího a nesnesitelnějšího než všechno, co se jí kdy přihodilo. A důležitý zlom nastává ve chvíli, kdy se má ona a její sotva patnáctiletá sestra vdát za jiného, aristokratického čaroděje. A útěkem, to jen začíná.
Stav: Rozepsaná

Autor: Lucianne Gray
Info: Natalia a Selene jsou sestry, avšak každá je úplně jiná. Jejich cesty se rozdělují, a rodinné vztahy u nich v žádném případě nejsou na prvním místě. V momentě kdy do jejich domu vtrhne banda upírů, a ukáže se, že Selenin známý je vlkodlak, jejich svět se obrátí vzhůru nohama. Jak je možné, že Selenina krev může umožnit upírům plodit potomky, ale krev její sestry takovou schopnost nemá? A jak lze zabít nepřítele, když je do něj vaše sestra zamilovaná?
Stav: Ukončena pozastavením

Autor: Lucianne Gray
Info: Evelyn Shadeová je obyčejná, trochu výbušná a drzá studentka školy Michela Sparkse. Ve svých sedmnácti letech stihla sbalit téměř všechny kluky na své škole a propařit několik večírků až do rána. Jenže jedna ne moc vydařená párty praskne, a její rodiče ji pošlou do nápravného zařízení na Aljašce. Pro Evelyn je to noční můra, ale alespoň že je tam poslána se svou nejlepší kamarádkou Violet. Polepšovna je téměř stejná jako obyčejná střední škola, až na jisté... nadpřirozené jevy. Co jsou Démoni, a co jsou zvláštní Poznamenané? A proč si Eve připadá jako nedílná součást toho všeho zmatku? Navíc musí chránit svou nicnetušící kamarádku...
Stav: Dokončená

Blogové letadlo

19. prosince 2012 v 13:00 | Lucianne Gray |  Informace
PŘEDNASTAVENÝ ČLÁNEK

Dorazilo ke mě to slavné blogové letadlo, ke kterému mě přizvala Vicky, za což jí moc děkuju :) Blogové letadlo spočívá v tom, že na sebe napráskám 11 věcí, odpovím na 11 otázek blogera, který mě přizval a zadám dalších 11 otázek, které zodpoví blogeři, které do letadla přizvu já. A teď otázky! :)

1. Nenávidím matematiku. Z hloubi duše.
2. Mám chronický strach ze tmy.
3. Miluju romantické příběhy.
4. Příšerně snadno se zamilovávám a těžko odmilovávám
5. Mám slabost pro svíčky a pokojové dekorace
6. Jsem nehorázně drzá
7. Mým oblíbeným slovním spojením je: 'Tak určitě'
8. Miluju krátké sukně (ne, nejsem štětka)
9. Když je mi horko, třesu se
10. Většinu příběhů co píšu nedokončím
11. Zbožňuju rubínovou červenou

OTÁZKY OD VICKY
1. Z čeho máš největší strach?
Možná je to směšné, ale ze tmy.
2. Co na sobě nesnášíš?
Zuby
3. Co máš na sobě ráda?
Nohy a vlasy
4. Oblíbené jídlo?
Kuřecí soté s americkým bramborem
5. Tvůj největší životní sen?
No... asi je to ohrané, ale chtěla bych vydat knihu... :)
6. Kdybys musela sníst jednoho z nich, byl by to... slimák, žížala nebo šváb?
Nejspíš žížalu, je z nich nejmenší :)
7. Chceš se dožít důchodu?
No... asi jo, chci pobírat důchod :D
8. Čím bys jednou chtěla být?
Jestli mi vyjde ta vysněná vysoká škola, tak redaktorkou nějakého časopisu, nebo profesorkou na vysoké škole. Nebo profesionální spisovatelka, ale pochybuju, že by mě to uživilo :)
9. Východ, nebo západ slunce?
Východ, mám nehoráznou hrůzu ze tmy.
10. Horory, romantika nebo katastrofické filmy?
Asi ta romantika, tragédie mě děsí, a horory... prostě se pak bojím :)
11. Jaký máš názor na školní elitu?
Řekněme, že je dost těžké se k nim nechtít přidat. Probrala jsem se teprve před rokem a jsem ráda za svoje dvě nejlepší kamarádky, které pomáhají kde můžou, aniž by se chovaly jako krávy. Pokud ale členové elity nejsou spolu, můžou být celkem fajn, alespoň mám takovou zkušenost.
....................................................................................
A teď otázky pro ty, které za okamžik přizvu.

1. Oblíbený herec?
2. Oblíbený film?
3. Píšeš? Pokud ano, jaký žánr? A pokud ne, jaký žánr čteš?
4. Jaký druh lidí nesnášíš?
5. Jsi se sebou spokojený/á po povahové stránce?
6. Pro co máš největší slabost?
7. Sleduješ nějaký seriál? Jaký?
8. Ujíždíš na nějakém filmovém, nebo seriálovém páru? Pokud ano, na jakém?
9. Oblíbené americké holčičí a klučičí jméno?
10. Tvůj názor na Draca Malfoye (postavu z Harryho Pottera = něco o něm ZDE)
11. Jsi momentálně zamilovaný/á?

A k těm, které přizvu...

Alexis Dark
Erin
Crystal
Lady D
Erwiel
Niks a Ell

Info, info, info... zásek!

18. prosince 2012 v 19:09 | Lucianne Gray |  Informace
Ok, ok, ok...
*marně se snaží zbavit pocitu, že se vyjadřuje a chová jako nány u ní ve škole*
Jo, není to zrovna nejlepší úvod, ale co se dá dělat. Prožívám dost (DOST!!!) hektické období. Nejen, že učitelům asi ruplo v kouli a každý den jsou minimálně dva testy, ale aby toho nebylo málo, tak nemám koupený ani jediný dárek a do toho všeho si musím balit pokoj, protože se stěhujeme. Jak říkám, vážně dokonalost sama.
Tenhle týden musím nějak přežít a hlavně se nějakým způsobem dopravit do Chebu a nakoupit dárky holkám, na které se každý den mile usmívám, a přitom nic z té přetvářky nemyslím vážně. V pátek si mě odveze děda, takže alespoň víkend prožiju v blaženém klidu, pokud nepočítám hektické nakupování dárků pro rodinu. V neděli se pak navrátím do nového bytu kde budu mít prostornější pokoj, který snad nebude tak nehorázně dětský jako ten stávající. Všeho mám opravdu nad hlavu a když pak přijdou rodiče domů se slovy: 'Tys ani neumyla nádobí?' tak mám opravdovou chuť někomu velmi kreativním způsobem ublížit.
Nicméně, ať žije odvážný duch (říká holka, která se bojí přiblížit se ke klukovi, který je nápadně podobný tomu-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit - čili Erwiel je o všem do detailu informovaná, že?!)!!!
Mystic čekají monumentální, ba přímo gigantické změny:

* Čistka = smazání všech nepotřebných rubrik a 'aktivit' které vůbec nevyužívám, nebo jsem na ně jednoduše zapoměla.
* Dess = Právě se chystám vytvořit nějaký pěkný, přehledný a pokud možno na delší dobu. Je dost možné, že v něm bude figurovat bílá barva.
* Povídky = Všichni víme, že některé (dost divné psát některé, když jsou na blogu jen dvě) se prostě zasekly, a dokud se slečna Múza neuráčí vrátit, budou holt pozastavené, tečka a konec. Navíc chystám nové a nové, ale rozmyslím si jejich uveřejnění. K vaší radosti a mé škodě si vypatlám všechny kapitoly PK a poté bych je postupně poslala Erin, která po mě likviduje oceány pravopisných chyb.
* Aktivita = Opravdu se vynasnažím si najít denně čas alespoň na přepsání nějaké drobné jednorázovečky, kterou za ten den ve škole sesmolím, ale nic neslibuju.
* Přehled = Ano, blog bude rozhodně přehlednější, ale písničky v záhlaví mi nerozmluvíte! :D
* Zaměření = Nebojte, žádný 'Žůžový blogísek' se nekoná. Nadále zůstávám věrná literatuře, jen u mě v poslední době vykvetla 'lehká' posedlost Dramione (Draco + Hermiona = Postavy z Harryho Pottera) povídkami, takže je logické, že se to na mé tvorbě odrazí. Možná jen drobné jednorázovky... :)

Ano, to by mělo být všechno, pokud jsem správně počítala. Jinak zase začínám obíhat a komentovat, ač jsem si to nechtěla moc přiznat, neuvěřitelně mi, blogové kamarádky, chybíte! Jinak se většina z vás asi bude muset smířit se zmizením některých rubrik a článků, které jsou mi úplně k ničemu. Například plánuju velký přesun spousty článků z Informací do Diary (deníčku) což bude nová rubrika. Doufám, že ještě dneska stihnu udělat a nastavit design, ačkoli nemám ani špetičku inspirace, ale já neco vymyslím. Vždycky něco vymyslím :). Pokud se vše povede tak jak má, o víkendu nějaký ten článeček přibude a čekejte nějaký pěkný vánoční dárek. Jaký, to můžete hádat a své tipy mi popřípadě napsat do komentářů, na které si snad najdu čas odpovídat. Detailnější informace dodám... prostě někdy. :D
Snad jste na mě dočista nezanevřeli, mějte se hezky,
Luc.