Stav: Veselá
Jsem závislá na: Hudbě
Čtu: Wolfgang Hohlbein - Nad propastí
Poslouchám: Immediate Music - Catch the falling sky

Informace

Pauza, konec, přerušení? Možná ano, možná ne...

7. února 2013 v 19:53 | Lucianne Gray
Nelekejte se!
Nebo, možná lekejte, netuším.
Tohle období je dost změnové, tak nějak bych to popsala. Řeknu to na rovinu, od minulého čtvrtku jsem nenapsala ani čárku, a nesnáším se za to. Zároveň mě ale trápí, že je mi to tak nějak... jedno. Začínají mě zajímat jiné věci a o psaní nějak přestávám mít zájem. Vadí mi to vlastně to nechápu. Jako bych byla někdo jiný. Možná to bude tou pubertou, jak pořád říkají rodiče, ale opravdu... nevím. Asi si dám na pár týdnů, nebo měsíců pauzu ve psaní a blogu celkově. Je dost možné, že se objevím někde jinde, ale ani to není samozřejmost. No, tohle byl takový menší informativní článek, kterým se zároveň taky všem omlouvám, ale opravdu potřebuju čas. Děkuju za pochopení,

Luc.

Blogové letadlo

19. prosince 2012 v 13:00 | Lucianne Gray
PŘEDNASTAVENÝ ČLÁNEK

Dorazilo ke mě to slavné blogové letadlo, ke kterému mě přizvala Vicky, za což jí moc děkuju :) Blogové letadlo spočívá v tom, že na sebe napráskám 11 věcí, odpovím na 11 otázek blogera, který mě přizval a zadám dalších 11 otázek, které zodpoví blogeři, které do letadla přizvu já. A teď otázky! :)

1. Nenávidím matematiku. Z hloubi duše.
2. Mám chronický strach ze tmy.
3. Miluju romantické příběhy.
4. Příšerně snadno se zamilovávám a těžko odmilovávám
5. Mám slabost pro svíčky a pokojové dekorace
6. Jsem nehorázně drzá
7. Mým oblíbeným slovním spojením je: 'Tak určitě'
8. Miluju krátké sukně (ne, nejsem štětka)
9. Když je mi horko, třesu se
10. Většinu příběhů co píšu nedokončím
11. Zbožňuju rubínovou červenou

OTÁZKY OD VICKY
1. Z čeho máš největší strach?
Možná je to směšné, ale ze tmy.
2. Co na sobě nesnášíš?
Zuby
3. Co máš na sobě ráda?
Nohy a vlasy
4. Oblíbené jídlo?
Kuřecí soté s americkým bramborem
5. Tvůj největší životní sen?
No... asi je to ohrané, ale chtěla bych vydat knihu... :)
6. Kdybys musela sníst jednoho z nich, byl by to... slimák, žížala nebo šváb?
Nejspíš žížalu, je z nich nejmenší :)
7. Chceš se dožít důchodu?
No... asi jo, chci pobírat důchod :D
8. Čím bys jednou chtěla být?
Jestli mi vyjde ta vysněná vysoká škola, tak redaktorkou nějakého časopisu, nebo profesorkou na vysoké škole. Nebo profesionální spisovatelka, ale pochybuju, že by mě to uživilo :)
9. Východ, nebo západ slunce?
Východ, mám nehoráznou hrůzu ze tmy.
10. Horory, romantika nebo katastrofické filmy?
Asi ta romantika, tragédie mě děsí, a horory... prostě se pak bojím :)
11. Jaký máš názor na školní elitu?
Řekněme, že je dost těžké se k nim nechtít přidat. Probrala jsem se teprve před rokem a jsem ráda za svoje dvě nejlepší kamarádky, které pomáhají kde můžou, aniž by se chovaly jako krávy. Pokud ale členové elity nejsou spolu, můžou být celkem fajn, alespoň mám takovou zkušenost.
....................................................................................
A teď otázky pro ty, které za okamžik přizvu.

1. Oblíbený herec?
2. Oblíbený film?
3. Píšeš? Pokud ano, jaký žánr? A pokud ne, jaký žánr čteš?
4. Jaký druh lidí nesnášíš?
5. Jsi se sebou spokojený/á po povahové stránce?
6. Pro co máš největší slabost?
7. Sleduješ nějaký seriál? Jaký?
8. Ujíždíš na nějakém filmovém, nebo seriálovém páru? Pokud ano, na jakém?
9. Oblíbené americké holčičí a klučičí jméno?
10. Tvůj názor na Draca Malfoye (postavu z Harryho Pottera = něco o něm ZDE)
11. Jsi momentálně zamilovaný/á?

A k těm, které přizvu...

Alexis Dark
Erin
Crystal
Lady D
Erwiel
Niks a Ell

Info, info, info... zásek!

18. prosince 2012 v 19:09 | Lucianne Gray
Ok, ok, ok...
*marně se snaží zbavit pocitu, že se vyjadřuje a chová jako nány u ní ve škole*
Jo, není to zrovna nejlepší úvod, ale co se dá dělat. Prožívám dost (DOST!!!) hektické období. Nejen, že učitelům asi ruplo v kouli a každý den jsou minimálně dva testy, ale aby toho nebylo málo, tak nemám koupený ani jediný dárek a do toho všeho si musím balit pokoj, protože se stěhujeme. Jak říkám, vážně dokonalost sama.
Tenhle týden musím nějak přežít a hlavně se nějakým způsobem dopravit do Chebu a nakoupit dárky holkám, na které se každý den mile usmívám, a přitom nic z té přetvářky nemyslím vážně. V pátek si mě odveze děda, takže alespoň víkend prožiju v blaženém klidu, pokud nepočítám hektické nakupování dárků pro rodinu. V neděli se pak navrátím do nového bytu kde budu mít prostornější pokoj, který snad nebude tak nehorázně dětský jako ten stávající. Všeho mám opravdu nad hlavu a když pak přijdou rodiče domů se slovy: 'Tys ani neumyla nádobí?' tak mám opravdovou chuť někomu velmi kreativním způsobem ublížit.
Nicméně, ať žije odvážný duch (říká holka, která se bojí přiblížit se ke klukovi, který je nápadně podobný tomu-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit - čili Erwiel je o všem do detailu informovaná, že?!)!!!
Mystic čekají monumentální, ba přímo gigantické změny:

* Čistka = smazání všech nepotřebných rubrik a 'aktivit' které vůbec nevyužívám, nebo jsem na ně jednoduše zapoměla.
* Dess = Právě se chystám vytvořit nějaký pěkný, přehledný a pokud možno na delší dobu. Je dost možné, že v něm bude figurovat bílá barva.
* Povídky = Všichni víme, že některé (dost divné psát některé, když jsou na blogu jen dvě) se prostě zasekly, a dokud se slečna Múza neuráčí vrátit, budou holt pozastavené, tečka a konec. Navíc chystám nové a nové, ale rozmyslím si jejich uveřejnění. K vaší radosti a mé škodě si vypatlám všechny kapitoly PK a poté bych je postupně poslala Erin, která po mě likviduje oceány pravopisných chyb.
* Aktivita = Opravdu se vynasnažím si najít denně čas alespoň na přepsání nějaké drobné jednorázovečky, kterou za ten den ve škole sesmolím, ale nic neslibuju.
* Přehled = Ano, blog bude rozhodně přehlednější, ale písničky v záhlaví mi nerozmluvíte! :D
* Zaměření = Nebojte, žádný 'Žůžový blogísek' se nekoná. Nadále zůstávám věrná literatuře, jen u mě v poslední době vykvetla 'lehká' posedlost Dramione (Draco + Hermiona = Postavy z Harryho Pottera) povídkami, takže je logické, že se to na mé tvorbě odrazí. Možná jen drobné jednorázovky... :)

Ano, to by mělo být všechno, pokud jsem správně počítala. Jinak zase začínám obíhat a komentovat, ač jsem si to nechtěla moc přiznat, neuvěřitelně mi, blogové kamarádky, chybíte! Jinak se většina z vás asi bude muset smířit se zmizením některých rubrik a článků, které jsou mi úplně k ničemu. Například plánuju velký přesun spousty článků z Informací do Diary (deníčku) což bude nová rubrika. Doufám, že ještě dneska stihnu udělat a nastavit design, ačkoli nemám ani špetičku inspirace, ale já neco vymyslím. Vždycky něco vymyslím :). Pokud se vše povede tak jak má, o víkendu nějaký ten článeček přibude a čekejte nějaký pěkný vánoční dárek. Jaký, to můžete hádat a své tipy mi popřípadě napsat do komentářů, na které si snad najdu čas odpovídat. Detailnější informace dodám... prostě někdy. :D
Snad jste na mě dočista nezanevřeli, mějte se hezky,
Luc.

Článek bez nadpisu

19. listopadu 2012 v 15:18 | Lucianne Gray
Dobře, nebudu se tu zmiňovat o té obrovské pauze, které jsem vás vystavila, jen oznamuju, že s blogem nekončím. Ani zdaleka, na to jsem moc plná slov, která se bojím říct nahlas. Jen (jak jsem už zmínila) se tu vyskytne jistá pauza (řekla bych, že ta už se vyskytla) kdy tu bude tak trochu (hodně) mrtvo. Píšu pořád, ale jaksi t nestíhám. Denní program? Pondělí a úterý, přijdu domů ve čtyři, hodinu cvičím jógu, sprcha, hodinu řeším školu jídlo a spánek. Středa a pátek - jediné volné dny, středu vyplňuju jógou od čtyř, psaním a čtením a ostatními 'zbytečnými' věcmi a pátek je většinou den kdy někam odjíždím, pokud ne, jeho náplň je stejná jako ve středu. Ve čtvrtek jedu hned po odpoledce na aerobik, vracím se v šest, sprcha, jídlo, spánek - ano, jenom z té představy vynechávám přídavná jména.
K mému týdnu už se vyjadřova nebudu, nemám na to chuť.
Ano, je to ohrané a nejspíš už totálně neuvěřitelné, ale... škola zabíjí veškerý můj volný čas. Na čtvrtletí mi hrozila trojka (opraveno na dvě mínus) a žádnou slávu neočekávám ani v matice a fyzice, ale jak většina z vás ví, osmička je pro můj život stěžejní. Takže... musím počítat s podobnými pauzami. Jen bych byla ráda kdybyste to pochopili,
díky, Luc.

Takový navijáček...

26. října 2012 v 22:24 | Lucianne Gray
Ok, sice nemám v plánu (vůbec, nikdy) zveřejňovat povídku kterou chci vydat, ale dneska jsem jaksi neměla psací náladu tak jsem si otevřela Photofiltre a tvořila. No, vznikl z toho jakýsi poutač na příběh o kterém jsem se zmiňovala. Prozrazuje název dílka a také vedlejší (i když dost důležitou) dějovou linku. Teda, pokud to někdo dokáže přečíst. Myslím, že poutač se celkem povedl, tak mi kdyžtak dejte vědět jak se líbí vám. =)
PS: Vzhledem k obsahu obrázku si ho prohlédněte jen na vlastní nebezpečí, avšak ti, co neumí ani slůvko anglicky bez překladače na pointu jen tak nepřijdou. :)


Stěhování druhého blogu

10. října 2012 v 12:43 | Lucianne Gray
Dobře, tohle je trochu vedlejší informace, nebude to nijak zdlouhavý článek, ale byla bych ráda kdybyste se k němu jakkoli vyjádřili.

Blog zaměřený na můj život (TADY) mění své zaměření čistě na knihy a vše kolem nich, a stěhuje se na jinou doménu. Nebojte se, Mysticu nic takového nehrozí. Jen chci napsat, že přestěhovanému blogu se teď budu věnovat o trochu víc než tomuhle, protože usiluji o šanci spolupracovat s Fragmentem. Kdo by měl zájem, přestěhovaný blog se nachází TADY. Připadá mi, že je stránka daleko přehlednější než na Blog.cz, ale to je jen můj osobní názor, posuďte sami.

Konečná, vystupovat!

5. října 2012 v 18:14 | Lucianne Gray

Ano, přesně tak! Jsem zpátky, a teď, když je vyřešena otázka designu blogu, jsem zpátky pokud možno na delší dobu než předtím. Články budu přidávat pokud možno každý den, ale... přiznejme si to, každý člověk je občas líný. Stejně to bude i na mém druhém blogu, ale opravdu nezaručuju, že každý den bude nová kapitola, to ne.
Co se týče designu... jsem prostě tvořivý člověk, a musím se nějak ventilovat, takže časté měnění dessů je u mě na denním pořádku. Nemyslím to tak, že každý den bude nový vzhled, ale některé mě velice rychle omrzí. S tímto jsem naštěstí dost spokojená, takže doufejme, že tu zůstane déle než měsíc. Jinak se konečně taky obnovuje moje obíhání oblíbených blogů, takže... třeste se! =D
Další kapitolu PK čekejte zítra, a asi vás zklamu, protože s další můžete počítat až tak o víkendu příštího, nebo přespříštího týdne. Snad jsem někomu udělala radost, a děkuju všem za vaši trpělivost! =)

Obnova

26. září 2012 v 18:30 | Lucianne Gray
Ehm, ehm!
Jistě jste si všimli 'drobných' úprav tady na blogu. Mimochodem, jsem sama se sebou spokojená, protože předchozí vzhled tady vydržel přes dva měsíce, pokud se teda nepletu (a to jakože pletu). Byla jsem s ním spokojená, a Damon v záhlaví mi taky nijak nevadil (řeknu to takhle, když jsem se podívala na záhlaví, slintala jsem) ale chtělo to nějakou změnu. Dál jste si určitě taky všimli, že články nepřibývají tak moc jako kdysi, bohužel, školní rok začal, a já nemám moc času. Na osmičce si dávám záležet, protože to je třída která rozhodne o mojí budoucnosti. Články budu tedy přidávat tak často, jak jen budu moct, ale asi to budou většinou recenze na filmy, a za několik týdnů snad i recenze na knihy. Kapitoly se píšou, ale nechci si všechny vyplýtvat, abych pak nestíhala. Řeknu to takhle. Žádný zásek se u mě prozatím nekoná (snad jen u CKS) a já jsem za to ráda, jen by mi víc nahrávalo do karet, kdyby měl den 48 hodin. Dalším problémem je můj počítač, který si prostě postavil hlavu, a odmítá mě pustit do administrace Mysticu. Nevím co s tím dělat, jednou jsem ho trochu oblafla tím, že jsem se přihlásila přes komentáře a na krátkou chvíli mě to do administrace pustilo, ale pak mě to zase odhlásilo. Nevím co se děje, ale dokud nebude nový PC, asi s tím nehnu (nebojte, nový už mám zajištěný). Každopádně se nic neděje, netbook a škola to jistí.
Teď se chci omluvit všem, které mám v oblíbených stránkách, nebo jsem byla na jejich blogu pravidelnou návštěvnicí, že moc nekomentuju. Jsem si toho vědoma, a opravdu mě to mrzí, ale nedá se s tím nic dělat. Když mám čas, opravdu se snažím se ho rozdělit mezi psaní, čtení, cvičení a kontrolování článků na vašich blozích, jenže tenhle systém mi nějak zkolaboval. Takže promiňte, a věřte že jsem na vás opravdu nezapoměla. :-) Jsem časově vytížená na maximum. V pondělí mám skoro do čtyř (počítám i kroužek), pak se vrátím domů, uklidím něco po bytě, škola mě hlodá asi hodinu, pak cvičím, snažím se něco sepsat, a přečíst a pak jsem opravdu zralá do postele. Naštěstí máme teď čtyři dny volno, tak bych se vám mohla ozvat, abyste věděli, že mě ani nesežral medvěd, ani neunesli mimozemšťani, ani jsem si nehodila mašli (i když nad tím někdy uvažuju).
Velké díky patří všem, kteří se mnou mají takovou nezměrnou trpělivost, což je Vicky, bez jejíž komentářů bych byla uzlíček nervů (no jo, tvoje komentáře ze mě dokážou vyloudit dobrou náladu :-D), Alexis, která na mě nešetří chválou, i když bych se za některé scény PK zahrabala do země (jsem ráda že mám tak věrnou čtenářku :D) a v neposlední řadě taky Erin, která po mě obětavě likviduje moře, a oceány pravopisných chyb a svými sáhodlouhými komentáři mi vždycky zvedne náladu a nutí mě psát (omlouvám se, že jsem se poslední dobou neozvala, ale ten zku- zatracený čas! Brzo to napravím, slibuju! :-)). Nad vodou mě drží i povzbudivé komentáře od sestřiček Erisdar a Isenstar a nadšenců do TVD (The Vampire Diaries) a OUAT (Once Upon A Time) Lady D a Crystal. Holky, všechny jste prostě nepřekonatelné!
Všem vám ještě jednou děkuju, a snad se odvděčím taky jinak, než nepravidelností článků, a stěžováním si na svůj počítač. :-D.

S láskou,
Luc.

Na přání

31. srpna 2012 v 2:43 | Lucianne Gray
Dobře, asi je to moje osudová chyba, ale čert to vem!
Rozhodla jsem se, že když dělám sama pro sebe amatérskou grafičku, mohla bych své skromné služby nabídnout i ostatním, pokud by byl zájem. Mou tvorbu jste už vidět mohli, a ani zdaleka není dokonalá, ale někomu by se to líbit mohlo.
Jde o layouty (designy) blogu, a ikonky, které jsem se nedávno naučila.
Není to nic extra, ale pokud by měl někdo zájem, napište mi do komentů, pod tenhle článek, na jehož obsah bude odkaz v záhlaví. Předem ale upozorňuju, že to vážně nebude bez chybky. Na mém monitoru se totiž všechno zdá být OK, ale pak se kouknu na notebook, a zjistím, že támhle jsem to nevygumovala, nerozmazala, nenapojila atd...
Ikonky by měly být v pohodě, ale budou nejspíš stejně velké, jako je ta moje, dokud nepřijdu na nějaký jiný způsob jak obrázky v nich použité upravit.
Potřebuju jen pár věcí, než budu moct vaše přání udělat realitou.

LAYOUT
°Jaké chcete použít barvy (max. 3)
°Téma obrázků (jméno nějaké celebrity, případně tématiku tzn. fantasy, horor, krev apod.)
°Srozumitelně napsané rozměry menu, celé stránky, a stránky na psaní (pokud nevíte, alespoň přibližně, např. 'menu středně úzké, celá stránka hodně široká, stránka na psaní úzká')
°Speciální dodatky (např. layout plus ikonka, popisky do menu, avatary atd...)

IKONA
°Počet obrázků (beru jakékoliv množství)
°Tématiku obrázků, případně konkrétní odkazy na obrázky (prostě si zkopírujete několik adres obrázků, které chcete použít a vložíte mi je do komentáře odděleně, a POD SEBE, ne vedle sebe)
°Speciální text do ikonky (reklamní slogan, adresa blogu atd...)
Jinak co se týče nastavení laye, asi vám s tím moc nepomůžu, ale pokud by to někdo chtěl nastavit ode mě, musíte mi na mail (v menu) poslat heslo, které si po mém zákroku změníte (ne že by to bylo potřeba, opravdu nemám touhu ničit ostatním blogy), nebo si ho změníte před zákrokem, heslo mi pošlete, já ho použiju a vy si ho zase změníte na to první. Snad to není moc zmatené. Případné dotazy teda pište do komentů pod tenhle text.

Vaše,

Lucianne

Průběh včerejška

28. srpna 2012 v 11:40 | Lucianne Gray
Chtěla bych sdělit důvod, proč včera nic nepřibylo. Jednoduše.
Vstala jsem, nasnídala se, dala se do kupy a pak mi děda (se kterým jsem na Moravě) oznámil, že pojedeme navštívit jeho sestru, pro mě tetu, do Oslavan. Podle jeho slov mělo být venku chladno, ale když jsem uviděla jak sluníčko paří do oken, bylo mi jasné že chladno rozhodně nebude. Hodila jsem na sebe šaty a legíny, zatímco děda se navlíkl do džínů, trička s dlouhým rukávem a bundy. Jakmile jsme vyšli ven, tak samozřejmě že bylo horko. No, to není až tak moc důležité. Po jedenácté hodině jsme nasedli na vlak, pak přestoupili na autobus a hurá do Oslavan. Jenže děda předtím nezavolal tetě že jedeme, a tak jsme zjistili že není doma. No, nevadí. Zašli jsme do zámecké restaurace, kde podávali opravdu obří porce, tudíž jsem snědla kolik jsem mohla, a zbytek nechala zabalit. Teď jsem po městě chodila s bílou krabicí zabaleného oběda. Jelikož jsem už psala, že potřebuju něco nového na čtení, přemluvila jsem dědu abychom se po něčem takovém podívali. Jenže v Oslavanech knihkupectví nebylo. Takže jsme si počkali na autobus, a tentokrát vyjeli směr Ivančice, což bylo větší město. Děda si vybral z bankomatu nějaký peníze, a pak jsme se vydali hledat knihkupectví. Žádný velký problém, nalezeno za necelých deset minut. Vešli jsme dovnitř, a mě bylo okamžitě jasné, že tady si nevyberu absolutně NIC. Veškeré knížky co tam měli, byly sci-fi, historické, romantika, a ty tři upířiny byly na pokračování. Na to, že to bylo jediné knihkupectví ve městě, tak to byl dost malý výběr. No, nakonec jsme se rozhodli, že to nenecháme jen tak, a nasedli na autobus do Brna. Bylo už dost pozdě (asi pět hodin) a mě už bolely z toho sluníčka oči, z neustálého pobíhání z místa na místo nohy, a to horko mě doslova vraždilo. Nicméně... vystoupili jsme v Brně na Mendlově náměstí, kde jsme se vlbec nevyznali, takže nám nakonec poradil jeden pán, který nás i kus cesty doprovodil. Naskočili jsme do tramvaje, a pak vystoupili na takovém... 'tramvajovém nádraží', nebo mi to tak alespoň přišlo. Celkem zajímavé, že to všechno jen kvůli knížce, že?
Z toho 'nádraží' to už bylo kousek na ulice, kde se to hemžilo obchody, a taky lidmi. S dědou jsme se shodli, že si napřed koupíme pití, abychom nemuseli umřít žízní. Obchod nebyl moc daleko, ale měl úzké chody, a bylo narváno. Samozřejmě že jsme se tam narvali taky. Popadla jsem první pití co mi přišlo pod ruku, a děda vzal energy drink, který mimochodem nesnáším. No, zaplatili jsme, vymotali se ven, a okamžitě se napili. Dala jsem si tři loky, pak jsem pití zavřela s tím, že blbější už být nemůžu. Nekoupila jsem třešňový džus, jak jsem myslela, ale třešňový sirup (komu to nedochází, sirup je nesnesitelně hustý a sladký, a tak se jeho malé množství rozpouští ve vodě). Pití jsem znechuceně strčila zpět do tašky, a napila se energy drinku, přičemž mi málem naskočila kopřivka.
Courali jsme se ulicemi, jestli najdeme nějaké knihkupectví (já pořád s bílou krabicí jídla v ruce) a nakonec jsme ho našli. Vešli jsme dovnitř, a já se tam snad hodinu probírala knihami abych našla něco, co mi sedne. Původně jsem chtěla zkusit Sukubu od Richelle Mead, protože když si knížku stahuju z internetu, nesnáším čtení v notebooku, ale nikde jsem ji nenašla. Zeptala jsem se prodavačky, a ta mi řekla že ji nemají. Pak jsem se ještě zeptala, jestli mají nějaké knížky od Richelle Mead, a když mi řekla, že nemají, bylo mi jasné, že ten jejich systém nějak nefunguje, protože v dalším regálu jsem pak našla celou sérii Vampýrské Akademie. Hledala jsem dál. Když jsem dospěla k polici kde vedle sebe sousedily Hunger Games: Aréna Smrti, a Vzpoura od Andrey Cremerové, byla jsem dost nerozhodná. Nakonec jsem ale sáhla po druhém díle mé tolik oblíbené Smečky (až seženu i třetí díl, a přečtu ho, připravím si pro vás recenzi do nové rubriky) a šla k pokladně.
Kniha nakoupena, vše zařízeno, mohli jsme jet zpátky. Po cestě jsme si ještě koupili zmrzlinu, já obdarovala pouličního zpěváka s moc hezkým hlasem dvacetikorunou od dědy, a pak jsme došli na nádraží. Jízdenky zakoupeny, všechno zařízeno, vlak ujel. Hodinu jsme museli čekat na nádražních lavičkách, přičemž jsem si četla, a když pak přijel vlak, neuvěřitelně mě bolelo za krkem. Děda pomohl nějaké mladé paní s taškami, a celou cestu vlakem si s ní povídal. Byla celkem milá, a když jí děda oznámil že píšu, tak říkala že je to skvělý atd, atd... Když se pak přišlo téma na školu, tak mávla rukou a řekla že známky nejsou důležitý, že její známá má syna který měl samé trojky a čtyřky, a dneska je z něj skvělý doktor. Byla bych štěstím bez sebe kdyby měla moje máma takový názor.
Pak přišlo další překvapení. Na koleje spadl strom, a nějaký rychlík to do něj napálil. Tudíž jsme museli dojet na nejbližší nádraží, a dojít k autobusu jakožto náhradní dopravě, který nás měl převézt na další nádraží. Všichni předchozí pasažéři vlaku se narvali dovnitř, a já, s bílou krabicí jídla a knihou v ruce, jsem měla co dělat, abych neupadla. Naštěstí to jistilo madlo na zadní straně nějakého sedadla. Dojeli jsme na to nádraží, a přestoupili na další vlak. Ten už nás dovezl na nádraží do Vysokých Popovic, děda se rozloučil s tou paní, a my mohli vyrazit domů. Takhle splavená, a unavená jsem už dlouho nebyla. Večer jsem si ztěží zvládla dát sprchu a vyfénovat si vlasy. Pak jsem padla do postelě, a snažila se alespoň sepsat pár stránek Prokleté Krve, což se mi nakonec i povedlo. Do dvou jsem byla na počítači, abych si stihla zařídit všechno potřebné, a pak si do tří do rána četla, protože ať už byla únava jakkoliv velká, usnout jsem prostě nemohla.
Děkuju že jste mě vyslechli, a přeju vám lepší prázdninové dny než jaké jsem měla já. :-)

Luc.

Nový dess, nová přezdívka...

24. srpna 2012 v 15:33 | Lucianne Gray
Nový design je nepřehlédnutelný, a já bych byla ráda, kdyby to tak zůstalo, protože nastavit ho tak, aby mi ho blog přijal... to byl výkon lidi. Ale nakonec je tu, a konečně zkrášluje (nebo hyzdí?) tento blog!
Myslím, že jste si všimli, že moje spokojenost s přezdívkou 'Wolfie' rapidně klesla, a tak jsem se rozhodla pro změnu (opět).
Mám několik důvodů, proč zrovna tuhle přezdívku.

Dřív mi tak říkaly kamarádky, a je to celkem příjemný návrat do starých kolejí.
Zbožňuju jména se dvěma N. :-)
Blíží se mému pravému jménu (Lucie).
Miluju film Dorian Gray.
Mou nejoblíbenější osobou z filmu Underworld je Lucian.
Líbí se mě, i mým blízkým.

Doufám, že to alespoň trochu osvětlilo, proč jsem zvolila tuhle přezdívku. :D
Podepisovat se budu buď celým prvním jménem, nebo jeho zkráceninou, nikdy nechci použít druhé jméno.
Jinak, toho podpisu v rohu záhlaví si nevšímejte. Desing jsem vyrobila já, ale je to už dlouho, a tehdy jsem si říkala všelijak. Jednou z mých přezdívek pak byla právě Ann.
Dobře, to bychom měli. Teď drobné info. Další kapitolu PK očekávejte dneska po deváté hodině, možná dřív. Jak jsem dřív už psala, nevím jak to bude s CKS, zasekla jsem se na mrtvém bodě, a nevím co s tím. Zítra ode mě nic nečekejte, odjíždím na Moravu, a i když tam budu mít internet k dispozici téměř pořád, zítra budu zralá akorát tak na padnutí do postele, a těsně předtím se přivítám s příbuznými. To mi připomíná že nenávidím rodinné sešlosti. :D Ale dobře, pokud budu jakéhokoliv pohybuschopná, večer bych sem možná hodila další kapitolu PK.
Zatím se mějte, snad to tu beze mě přežijete. :D

Lucianne.

PS: Ráda bych znala vaše názory na vzhled. :-)

Info k příbehům

7. srpna 2012 v 15:52 | Wolfie
Vážení a milí,
začnu tím nejdůležitějším. Jelikož mi ke konci CKS chybí asi už jen jedna kapitola a Epilog (nezdá se to, ale má to necelých sto stránek A5), chtěla bych uveřejnit slíbené informace o SOTW a ostatních, chystaných příbězích. Plánovala jsem, že po skončení CKS nahradí jeho místo SOTW. Ale to jsem ovšem nepočítala s tím, že mě to bude tak příšerně nudit. SOTW se tedy jeví zatím jako jednorázovka plus Epilog, nebo tak nějak. Ještě se uvidí. Jinak už jste si v literárním deníčku jistě všimli, že pracuju na dalších dvou povídkách. Jedna nese název Prokletá krev, a radí mi s ní kamarádka, a druhá se jmenuje Měsíční plamen, kterou píšu já sama a má asi 1 A4 stránku. U Prokleté krve už mám předepsaných 11 kapitol, z nichž má každá asi tři strany A4. Neskutečně mě baví jí psát, a proto má už celkem dost stránek, na to že ji píšu teprve od června. Tu zde hodlám uveřejňovat až skončí SOTW, což bude poměrně brzo. Vím že k Session Of The Witches byly velký kecy a dělal se kolem toho strašnej humbuk, jaká to bude sáhodlouhá story, a taky jsem zmiňovala že tu bude až kolem prvního prosince, ale zatím to vypadá že to bude o hodně dřív. No nic lidi, já jsem utahaná jako pes, v noci toho moc nenaspím a ráno se automaticky budím kolem sedmý, takže jdu hodit relax. Mějte se a ještě jednou se omlouvám za mylné informace.
Wolfie

Měním přezdívku!

3. srpna 2012 v 16:39 | Wolfie
Asi už si říkáte že jsem hrozná, pořád nějaký změny... Ale věřte mi, já to potřebuju.
Jelikož mi Zoe Leah už lezla na nervy, rozhodla jsem se vymyslet něco kratšího, jednodušího. Tak jsem se rozhodla pro pojmenování po nejvíc majestátnímu zvířeti vůbec. Je to ale jen můj názor. Strašně miluju vlky, ale nebojte, nebude ze mě Vlčice. Trochu jsem to 'poangličtila', a rozhodla se pro Wolfie. No, já doufám že mi ta přezdívka vydrží déle než Zoe, protože tu už jsem vážně bytostně nesnášela, a nebudu se přece pojmenovávat něčím co nemůžu vystát ne? No, celkem by mě zajímal váš názor.

Vaše nová,
Wolfie

Chtělo to změnu

2. srpna 2012 v 17:00 | Zoe Leah
Já vím, já vím. Opět je tu nový design, jsem strašně nestálá a nezodpovědná. Ale jsem to prostě já.
Jelikož mě baví neustále zkoušet vytvářet nové designy ve Photofiltre, nemohla jsem si pomoci a udělala další. Vím, má hodně vad na kráse, ale to nemění nic na tom že se mi libí. U předchozího vzhledu jsem si všimla některých nesrovnalostí (příliš průhledná růže, viditelné nevygumované části atd...) a tak jsem udělala nový. V mé osobní grafické galerii nese název 'Fairy Time', a myslím že to sedí. Dělala jsem na něm přes hodinu, a není sice nejlepší, ale k mým účelům stačí. :-) Tak mi řekněte, jak se líbí vám?

Zoe Leah.

PS: Celý design jsem kompletně změnila, stránku celkově zúžila, teď by to mělo jít bez problémů Thalio. :-)

Trailer k SOTW

14. července 2012 v 15:19 | Zoe Leah
Vítám vás! Mám tady trailer k tomu příběhu, rozhodla jsem se že to pojmenuju po té hře kterou si Kayla koupí. Tudíž to bude Session of the witches. Jistě jste si všimli ikony nad článkem, je to podobné té ikoně nad kapitolami CKS, jen s jinou hlavní představitelkou a jinak barevně zdobené. Tuhle ikonku budu používat nad kapitoly SOTW (Session Of The Witches) až budou přibývat. A kdy budou přibývat, to se dozvíte ve videu. :D Vaše,
Zoe Leah.

Nejnovější kabátek

13. července 2012 v 20:51 | Zoe Leah
Nejde si nevšimnout že jsem tento blog korunovala novým, rudočerným vzhledem. Nemůžu si pomoct, ale poslední dobou mě děsně berou růže. Možná to bude tím, že se růže celkem často vyskytují v obrázcích s upíry nebo ve fantasy obrázkách. Když jsem se tozhodovala jak dess bude vypadat, napřed jsem si nevěděla rady, ale nakonec jsem na něco přišla. No, já doufám že se líbí a že vydrží dlouho. :-) Vaše,
Zoe Leah.

Kayla Heartová

11. července 2012 v 22:55 | Zoe Leah
Tak... minulou noc se mi zdál takový sen, možná to mělo co dělat s knížkou Erebos, hra která zabíjí, kterou právě čtu, nebo je to jen takový výplod mojí choré mysli. Nebudu vám popisovat co sen obsahoval, ale stačí zkrácená hlavní linka...

Kayla Heartová je závislá na svém počítači. Nemá kvůli němu čas na své přátele, na roztomilého kluka který ji miluje, a dokonce ani na školu. Sama si říká že je zázrak že prozatím nevyletěla. Je přímo posedlá vidinou další nové PC hry. Dříve mezi její koníčky patřila amatérská počítačová grafika, čtení a kreslení fantasy obrázků, ale počítač jí všechno sebral. Už si přesně nepamatuje jak a kdy k tomu došlo, ale už to tak prostě je. Když se značně neochotně uvolní z dalších hodin strávených na počítači a místo toho jde se svou zbylou kamarádkou nakupovat, stane se něco, co má změnit její život. V oddělení počítačových her narazí na fantasy rpg hru jménem 'Zasedání Čarodějnic'. Popis ji okamžitě uchvátí a ona si hru koupí. Všechno nabere na obrátkách, když Kayla hru spustí...

Tak co? Snažila jsem se pochytit co nejvíce z toho snu, a zároveň se vyvarovat přílišné podobnosti s Erebosem, protože tohle rozhodně nemá být kopie. Napište mi do komentů jestli si přejete aby se tento příběh nějak vyvíjel, a já se pokusím napsat první pilotní kapitoly. Do konce příštího týdne očekávejte bližší informace, Vaše,
Zoe Leah.

Hledám korektorku

9. července 2012 v 20:19 | Zoe Leah
Takže ahoj! Dneska už podruhé!
Myslím si že nadpis říká vše. Nutně potřebuju korektorku či korektora kdo by mi opravoval kapitoly předtím, než je přidám na blog. Četla jsem po sobě kapitolu a je to děs a hrůza. Takže prosím, pokud máte zájem, napište mi na email (pod článkem) nebo mi pod tenhle článek napište komentář. Mám ale jisté požadavky který bude muset budoucí korektor či korektorka umět.

POŽADAVKY:

-přidávání odstavců
-přidávání a odebírání čárek (,)
-případné pravopisné chyby
-opravy nicneříkajících vět
-občasné upozornění na nesrovnalosti v příběhu (není nutno, jen pokud se bude korektorovi chtít)

Jenže na případném korektorovi/ce chci vícnež znalost spisovné češtiny, potřebuju někoho, komu budu moci naprosto důvěřovat. Korektor/ka mi musí slíbit, že poslaná a opravená díla nebude nikde zveřejňovat bez mého souhlasu, a rozhodně je nebude zveřejňovat dřív než budou uveřejněna na mém blogu.
Takže, snad jsem vás příliš nevyděsila. :D
Nemusíte nutně znát to, jak se přidávají odstavce, čárky a opravují se pravopisné chyby, ale pokud někoho takového znáte, prosím dejte mu na mě kontakt a zeptejte se jestli by neměl zájem. Předem moc děkuju.
Vaše,
Zoe Leah.

PS: Email: Bloggggerka@seznam.cz

Zavřená doma, má potřebu tvořit

6. července 2012 v 20:54 | Zoe Leah
Zdravím vás všechny!
Mé (vymyšlené) jméno je Zoe Leah (Zouí Lía) a jelikož jsem tvor co nesnáší venkovní prostředí a radši je zalezlý uvnitř, u počítače, rozhodla jsem se znovu stvořit blog. Mé předchozí blogy zveřejňovat nechci, zbytečně byste si je s mým předchozím já spojovali. Krátce o mé osobě, to je název článku který naleznete v rubrice ABOUT ME, nahoře, v záhlaví. Ráda píšu fantasy příběhy, a příběhy o upírech a démonech. Svá díla nechci nikomu vnucovat, čtěte jen pokud vás to zajímá. Chtěla bych vám zde prezentovat svá literárně nenadaná díla, nějakou hudbu která se mi ke psaní dobře poslouchá, a spoustu dalších věcí. Pokud máte nějaké dotazy, pište je prosím do komentářů pod kterýkoli článek, a já je zodpovím pokud budu moci. Zatím se mějte hezky, Vaše

Zoe Leah.
 
 

Reklama